Święty Mikołaj u seniorów

6 grudnia 2023

W tym roku Fundacja Biedronki sfinansowała produkty potrzebne do przygotowania świątecznych prezentów dla naszych podopiecznych. Dzięki udziałowi w programie „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” Święty Mikołaj odwiedził 70 osób starszych, które otrzymały słodycze i kosmetyki. To dla nas ogromne wsparcie i pomoc.

Program „Radosne Święta z Fundacją Biedronki” edycja 2023 skierowany jest do placówek sprawujących opiekę nad seniorami. W tym roku zakwalifikowano do niego 387 organizacji, w tym nasz Dom! Otrzymaliśmy produkty, z których mogliśmy przygotować świąteczne prezenty dla naszych Seniorów. W skład paczek weszły: śliwki w czekoladzie, ptasie mleczko, miód, żel pod prysznic, herbata, kawa i ciastka.


– Fundacja Biedronki działa na rzecz seniorów i chce zwracać uwagę na problem samotności w tej grupie wiekowej. Mamy nadzieję, że dzięki symbolicznym prezentom Seniorzy poczują, że są ludzie dla których ich los nie jest obojętny – tłumaczy Katarzyna Scheer, prezeska Fundacji Biedronki.

O Fundacji Biedronki

Fundacja Biedronki została powołana w kwietniu 2020 roku. Fundacja podejmuje inicjatywy na rzecz przeciwdziałania ubóstwu, niedożywieniu, samotności i wykluczeniu społecznemu osób starszych. Rozwija w partnerstwie z innymi organizacjami pomocowymi programy takie jak „Na codzienne zakupy” czy „Karta dobra”. W ich ramach, potrzebujące osoby starsze otrzymują przedpłaconą kartę na zakupy do sklepów Biedronka. W 2022 uruchomiła również program „Danie Wspólnych Chwil” realizowany wspólnie z 750 Kołami Gospodyń Wiejskich, w którym organizowane są posiłki dla samotnych seniorów. Fundacja reaguje również na sytuacje kryzysowe – prowadziła m.in. projekt pomocy w czasie pandemii i programy na rzecz Ukrainy. Na programy społeczne przeznaczyła 160 mln złotych (status na grudzień 2023).

W całym kraju paczki dostało 32 427 seniorów.