20 kwietnia 2026
W Zespole Pałacowo-Parkowym w Hadlach Szklarskich odbyło się 20 kwietnia 2026 r. wyjątkowe spotkanie z udziałem Wiceminister Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Generalnego Konserwatora Zabytków – Bożeny Żelazowskiej. Podczas wydarzenia wręczono promesy dla beneficjentów programu „Ochrona zabytków”, dzięki któremu w 2026 roku aż 20 obiektów z południowo-wschodniej części regionu Polski, z województwa podkarpackiego otrzyma wsparcie. W spotkaniu uczestniczyła również Dyrektorka Ekumenicznego Domu s. dr Irena Drozd, angażująca się w działania związane z ratowaniem zabytkowej Ikony pochodzącej z cerkwi w Nowym Lublińcu. To niezwykle ważna inicjatywa, mająca na celu ochronę lokalnego dziedzictwa kulturowego i duchowego, które stanowi część historii regionu podkarpackiego oraz pamięci wielu pokoleń.
To niezwykle cenne działania, które pozwalają chronić i przywracać blask historycznym obiektom sakralnym, będącym ważnym świadectwem naszej kultury, historii i tożsamości.
Foto: Biuro poselskie Bartosza Romowicza.