DIALOGI POKOLEŃ

21 czerwiec 2024

SERDECZNIE DZIĘKUJEMY uczniom klasy ósmej Szkoły Podstawowej im. św. Królowej Jadwigi w Krasiczynie oraz wychowawcom i pedagogom: Pani Marzannie Zacharze, Pani Katarzynie Ryniak, Pani Monice Chruszcz oraz Pani Renacie Garbarczyk. Czas spędzony w ramach DIALOGI POKOLEŃ był nie tylko miłym w waszym towarzystwie, ale i bezcenną obecnością jaką Młodzież może bezinteresownie podarować Seniorom.

poniżej tekst ze strony internetowej Szkoły

W piątek 21 czerwca 2024 r., tuż po rozdaniu świadectw, po raz ostatni w tym roku szkolnym członkowie Szkolnego Wolontariatu pojechali do Ekumenicznego Domu Pomocy Społecznej w Prałkowcach, gdzie odwiedzili i pożegnali się z pensjonariuszami domu pomocy. Dziękujemy Wójtowi Gminy Krasiczyn–Panu Krzysztofowi Dobrowolskiemu za umożliwienie nam przejazdu busem gminnym.

Wolontariat na rzecz EDPS w Prałkowcach prowadzimy od wielu lat, każde nasze odwiedziny wyglądają inaczej - uczniowie zmieniają każdego roku, pensjonariusze, którzy się z nami spotykają, też nie zawsze są ci sami. W tym roku szkolnym nasi uczniowie spisali się na medal :) W spotkaniach, które odbywały się w piątki po zajęciach lekcyjnych brało udział 17 wolontariuszy z klas ósmych. Łącznie odbyło się 8 wyjazdów. Podczas odwiedzin rozmawiali z mieszkańcami, uczestniczyli w zajęciach terapeutycznych, grali w szachy i gry zręcznościowe, układali puzzle, łuskali orzechy. Tak jak w domu... Cały czas towarzyszyły nam Siostry Służebnice NMP prowadzące EDPS oraz Panie opiekujące się pensjonariuszami na co dzień, którym gorąco dziękujemy. Największe podziękowania należą się Siostrze Dyrektor Annie Drozd, która spokojnie, z wrodzoną delikatnością wprowadzała nas we wrześniu w funkcjonowanie domu i dziękowała na zakończenie naszym wolontariuszom za odwiedziny.

Naprawdę bardzo miło spędzamy tam czas a „babcie” i „dziadkowie” nie chcą się z nami rozstawać – bardzo cieszą się na każdy przyjazd uczniów. Bardzo dziękujemy za zaangażowanie uczniom, rodzicom i opiekunom wolontariatu – Pani Marzannie Zacharze, Pani Katarzynie Ryniak, Pani Monice Chruszcz oraz Pani Renacie Garbarczyk. Ciężko jest się rozstawać, ale … do zobaczenia we wrześniu już w innym składzie!