Nasz Dom

Drukuj


Prałkowce to malownicza miejscowość w Gminie Krasiczyn, województwa podkarpackiego, gdzie funkcjonuje jedyny w Polsce Ekumeniczny Dom Pomocy Społecznej prowadzony przez Zgromadzenie Sióstr Służebnic Niepokalanej Panny Maryi, usytuowany w Parku Pogórza Przemyskiego i otoczony pięknym krajobrazem.

Działalność Domu to przede wszystkim pomoc charytatywna, socjalna, medyczna oraz rehabilitacyjna.

Mieszkańcami naszego Domu są ludzie przeżywający jesień swojego życia, osoby starsze, chore i niepełnosprawne, którym po wielu  doświadczeniach życiowych, zapewniamy pełną opiekę w zakresie potrzeb bytowych : zamieszkanie, wyżywienie, utrzymanie czystości, jak również w zakresie potrzeb opiekuńczych i wspomagających, według obowiązujących standardów.

 

Mieszkańcy mają do dyspozycji nowoczesny obiekt w pełni przystosowany do potrzeb ludzi starszych i  chorych. Pokoje pensjonariuszy - jedno i dwuosobowe - wyposażone są w przestrzenne  łazienki  dostosowane  do osób niepełnosprawnych oraz niezbędne meble,  jak również w system przyzywowo – alarmowy, pozwalający w każdej chwili wezwać pomoc.

 

Obiekt posiada  dwie windy i podjazdy, a wewnątrz zabudowy segmentów został utworzony piękny wewnętrzny ogród – patio, który pozwala mieszkańcom  na co dzień korzystać ze spacerów na świeżym powietrzu. Szerokie korytarze i przestrzenne hole tworzą wygodną, życiową przestrzeń oraz domowy klimat.

 

Mieszkańcy, w miarę swoich potrzeb, mają do dyspozycji pomieszczenia do wypoczynku,  podręczną kuchnię, pralnię, salę terapii zajęciowej, balkony pod zadaszeniem oraz bibliotekę. Swobodne przejście między segmentami sprawia, że mieszkańcy  mają możliwość swobodnego poruszania się nawet na wózkach inwalidzkich.

Joomla 2.5 Templates designed by Website Hosting